PLOUKONICE

Soustředění mládeže 2023

 

V pátek 6. října jsme vyrazili na každoroční soustředění, které již tradičně pořádáme před podzimním kolem hry Plamen. Letos jsme měli pronajatou chalupu od ZD Sever Loukovec v Albrechticích v Jizerských horách. Na programu jsme měli natrénovat vše potřebné na Hru Plamen, která letos prošla velkou změnou a tak spoustu nových věcí jsme se učili postupně s dětmi, které jsme rozdělili do třech družstev a dali jim tradiční úkoly, měly si vymyslet název družstva, dle zadaných slov složit básničku a připravit si scénku s hasičskou tématikou na sobotní večer. Páteční odpoledne uteklo velmi rychle a na sobotu jsme toho měli hodně. Hned od rána jsme začali s procvičováním uzlů, zdravovědy, topografie, brannosti a střelbu ze vzduchovky. Během dopoledne si děti stihly vylepšit trička barvami a obtiskly si na ně ruce či prsty a doplnily podpisy. K obědu byla vývarová polévka a kuřízek s bramborovou kaší. Po obědě se trochu pokazilo počasí, ale ani to nás neodradilo od výšlapu na Tanvaldský špičák. Po návratu na chatu si děti pomocí křesadel rozdělaly oheň a začaly vařit polévky z připravených ingrediencí. Počasí je u toho potrápilo, ale i přesto vše zvládly a následně i snědly.  Na večer jsme měli připravené tradiční vyřazování z dětské kategorie, pro letošek to byla Nela, Vaness a Štěpa, před samotným vyřazením jsme si vyslechli básničky a zhlédli scénky, které si děti připravily. Samotné vyřazení probíhá již několik let stejně, spousta šlehačky v helmě, následně na hlavě a také všude kolem. K vyřazení také patří i nějaký dárek a letos to byly záchranářské nože. Zbytek večera jsme strávili formou různých her. Nedělní dopoledne bylo opět věnováno tréninku na hru Plamen k obědu uzená drobená polévka a kašpárek ( kaše a párek ) . Po obědě proběhl úklid chaty a cesta domů.

Celý víkend utekl velmi rychle a i děti si stěžovaly, že to bylo krátké  a co se všechno naučily zjistíme za týden na závodech v Bukovině u Čisté.

 

Vaness, Štapa a Nela

Tímto bychom vám chtěli moc poděkovat za všechno co jste pro nás dělali , ne vždy byly naše tréninky jednoduché třeba když jsme měli  každou chvíli zlomenou ruku nebo když měl každý z nás nějakou krizi či špatný den případně jakákoliv soutěž kdy jsme si někoho půjčili a nikdy to s ním nevyšlo tak jak by jsem si přáli,  měli jste s námi stále trpělivost a to by mělo být olympijskou disciplínou, protože trénovat puberťáky je složité a my si to uvědomujeme . I když tu bylo pár tmavých chvílek vy jste to s námi vydrželi a za to jsem rádi samozřejmě převažovalo více těch světlých.

Dovedli jste nás až na samý konec našeho fungovaní v kategorii dětí a určitě vám můžeme slíbit že se minimálně budeme snažit pokračovat v hasičské sportu dále , přecijen jste nám pomohli vybudovat nějaký vztah k hasičům a řekla bych že je hlavně kladný . Moc děkujeme za to  co vše jste pro nás dělali a tímto se loučíme vaši sveřenci Vaness , Štěpa a Nela .