PLOUKONICE

Podzimní soustředění mládeže.

V pátek jsme vyjeli do Pasek nad Jizerou, kde jsme měli zamluvenou Turistickou chalupu Turnov. Po příjezdu a ubytování jsme s dětmi trénovaly na podzimní kolo hry Plamen. Večer probíhal s volnou zábavou, někdo hrál karty, někdo stále zkoušel uzle, či jiné disciplíny, které jsou součástí hry Plamen. Děvčata se chopila kytar a večer velmi rychle uběhl. Ráno hned po snídani jsme se vydali do Jablonce nad Jizerou, kde probíhala poslední soutěž Soptíka. Děti si vyzkoušely všechny disciplíny, které byly na této soutěži připravené. Po absolvování soutěže jsme se vrátili zpět na chatu. Děti se zapojily i do příprav obědu a svačin, chlapci škrábali brambory a obalovali řízky a děvčata připravovala na svačinu pudink s piškotkami. Odpoledne jsme podnikli vycházku do okolního lesa, kde děti našly i spoustu hub. Po návratu na chalupu jsme se  opět vrhli na trénování. Každý rok si venku musí děti připravit ohniště, nasbírat roští a pomocí křesadla rozdělat oheň a v kotlíku uvařit gulášovou polévku z pytlíku, ale bohužel letos pro nepřízeň počasí, museli polévku vařit v chalupě na sporáku. Večer děti přednesly připravené básničky s danými slovy od nás a děvčata následně hrála na kytaru a zpívaly. Nedělní dopoledne probíhalo v duchu tréninku a všechny děti znovu prošli všechny disciplíny na hru Plamen. K obědu si děti objednaly Kašpárka, což je bramborová kaše s párkem. Po obědě jsme se společně vrhli na úklid chalupy a zabalili se na cestu domů. Jak je u nás zvykem, tak vždy při odjezdu každý dostane dárek. Letos jsme objednali dětem kšiltovku s našim SDH a svým jménem. Celé soustředění je finančně podpořeno z dotačního fondu Libereckého kraje.