PLOUKONICE

Sezóna 2020

Letošní sezóna je již patrně za námi, díky dalšímu nástupu pandemie Covid a s tím přicházející vládní opatření byli jsme nuceni plánované akce na podzimní část sezóny zrušit. Celý tento rok je poznamenán pandemií, i když začátek roku vypadal  dobře. Začali jsme tradičně pronájmem turnovského bazénu, obsadili jsme zimní stadion a užili si bruslení jen pro naše členy. Začali i přípravy na novou sezónu ale příchod Covidu vše zastavil. Svoji činnost jsme zahájili hned,  jak to situace dovolila, ale sezóna už se nerozjela tak jak by měla. Spousta soutěží byla letos zrušena a my je nahrazovali výlety. Vyrazili jsme na kolech na prohlídku nové turnovské vodárny do Ohrazenic a přes Rohozec, Dolánky a občerstvení v Přepeřích u autobusu zpět do Ploukonic. Další akcí byl výlet na raftech. Vyrazili jsme vlakem do Malé Skály, kde jsme vyfasovali rafty a vydali se směr Ploukonice. K výletu patřili i zastávky na občerstvení první v Dolánkách a druha v Přepeřích u autobusu, Konec super prosluněného dne  byl v Ploukonicích pod mostem.  O prázdninách jsme uspořádali příměstský tábor s tématikou IZS. I přes omezení na všech místech se povedlo zajistit pro děti zajímavý program. Navštívila nás policie ČR, Červený kříž nám postavil i malou nemocnici a předvedl první pomoc a několik zajímavých her. Mezi děti zavítal i člen aktivní zálohy armády ČR, který dětem předvedl různou výstroj a výbavu. Navštívili jsme i základnu HZS Mnichovo Hradiště, základnu SDH Příšovice. K nám do Ploukonic dorazila i vodní záchranářská služba, která dětem předvedla první pomoc při tonutí a odpoledne jsme strávili u místního jezera s loděmi, člunem a paddleboardem. Konec prázdnin probíhal už tradičně přípravou na podzimní část sezóny. Zúčastnili, jsme se dětské soutěže na  Žehrově a domácí soutěže O Ploukonického dráčka. Připravovali jsme se na podzimní kolo Hry plamen, které již tradičně předcházelo soustředění. Letošní soustředění jsme prožili v Kořenově na chatě TJ Turnov. Počasí bylo super a děti si to snad užily stejně jako my. Snad i právě kvůli znovu sílící pandemii a předběžným informacím, že Hra plamen nebude, jsme celý víkend více věnovali hrám a zábavě. A jak bylo avizováno tak se i stalo pandemie vše znovu zastavila a my čekáme až znovu budeme moci  začít na plno pracovat.

Činnost mládeže našeho SDH je finančně podporována  z dotačního fondu Libereckého kraje.

Foto z proběhlého roku a ze všech akcí na www.sdhploukonice.cz.